"Jak w szpitalu ?"

Kojąca biel !


Biały, biały, biały. Nudno czy stonowanie?

"Jak w szpitalu", często można usłyszeć to stwierdzenie o białych wnętrzach. "Nuda", też często powtarzane. A jak jest w rzeczywistości? Czy faktycznie w szpitalach jest biało, a pomieszczenia z przewagą tego koloru są nudne? My łamiemy te stereotypy. 


W szpitalach na oddziałach jest mnóstwo kolorów: zielenie, łososie oraz odcienie żółtego czy niebieskiego. Wszystko chaotyczne i drażniące. Kolor biały uspokaja, wycisza i nadaje wrażenia czystości. Dlatego tak często jest wybierany w nowoczesnych wnętrzach. Białe ściany, jasne podłogi i meble, przełamane są dodatkiem wybranego koloru. Na zdjęciu poniżej wybrano jasną cegłę do nadania pomieszczeniu charakteru


Biały wazon podkreśla kolor kwiatów H&M. Dekoracje na stole podkreślają szybę Dekoracjedomu. Białe krzesło kontrastuje z drewnianymi nogami archonhome Dzięki temu kolorowi można bardziej poszaleć z detalami Sfmeble. Można nawet zaszaleć z krzesłem "filiżanka". Dzięki bieli wszyscy zwrócą na niego uwagę i nikomu nie umknie taki niezwykły mebel mebel-partner


W białych doniczkach lepiej prezentują się zielone rośliny. ŚwiatKwiatów


Dzięki bieli otrzymujemy kontrast dla przedmiotów, które chcemy wyeksponować. Kolor biały tworzy tło dla poszczególnych elementów. Jeśli zdecydujemy się na aranżacje wnętrza w jasnych barwach i dodamy do niego na przykład złote zasłony i kilka złotych elementów nasze wnętrze nabierze charakteru. Będzie spójne i każdy zauważy złoto. Natomiast jeśli użyjemy wielu rozbieżnych kolorów i złota jako elementów przewodniego zostanie ono nie zauważone i zginie w różnorodności barw. Wnętrze straci swój charakter oraz będzie drażniące dla oka. 


Tak więc nie bójmy się bieli. Ceńmy ją. Jeśli ktoś uzna, że nasze wnętrza wyglądają jak w szpitalu lub, że są nudne. Nie przejmujmy się tymi opiniami. Najważniejsze jest jak my się czujemy w Naszych wnętrzach. 

                                                                                        


Komentarze

Popularne posty